Skuggning

Du är alltid välkommen att komma och skugga en elev här hos oss.

Skuggning innebär att du som elev på grundskolan får komma till oss på gymnasiet för att hälsa på, och vara med på undervisningen under en dag. Du får en personlig guide, och vi kommer att göra vad vi kan för att du skall få en liten inblick i hur det är att vara student hos oss.

Om du är intresserad av att besöka oss, ta då kontakt med de personer som är ansvariga för det program du vill besöka.

Bygg- och anläggningsprogrammet
Anders Linnarsson, 0520-52 57 51
anders.linnarsson@kunskapsforbundet.se

Ekonomiprogrammet
Magnus Ring, 0520-52 57 56
magnus.ring@kunskapsforbundet.se

Estetiska programmet: Musik
Stefan Andersson, 0520-52 57 35
stefan.andersson@kunskapsforbundet.se

Handels- och administrationsprogrammet
Eva Granström, 0520-52 57 53
eva.granstrom@kunskapsforbundet.se

Hotell- och turismprogrammet
Margareta Näsmark, 0520-52 57 42
margareta.nasmark@kunskapsforbundet.se

Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Dagar: torsdagar och fredagar.
Lars Wennerstrand, 0520-52 57 08
lars.wennerstrand@kunskapsforbundet.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Dagar: måndagar, tisdagar och torsdagar.
Nicklas Ankargren, 0736610673
nicklas.ankargren@kunskapsforbundet.se

Johan Liljeblad, 0520-52 57 54
johan.liljeblad@kunskapsforbundet.se