Skuggning

Du är alltid välkommen att komma och skugga en elev här hos oss.

Skuggning innebär att du som elev på grundskolan får komma till oss på gymnasiet för att hälsa på, och vara med på undervisningen under en dag. Du får en personlig guide, och vi kommer att göra vad vi kan för att du skall få en liten inblick i hur det är att vara student hos oss.

Om du är intresserad av att besöka oss, ta då kontakt med de personer som är ansvariga för det program du vill besöka.

Barn- och fritidsprogrammet
Elisabeth Malm, 0521-72 18 49
elisabeth.malm@kunskapsforbundet.se

Ekonomiprogrammet
Anita Berg
anita.berg@kunskapsforbundet.se

El- och energiprogrammet
Robin Andersson, 0521-721858
robin.andersson@kunskapsforbundet.se

Estetiska programmet: Musik
Johannes Tärk
johannes.tark@kunskapsforbundet.se

Anna Sandström
anna.sandstrom@kunskapsforbundet.se

Estetiska programmet: Musikerutbildning Vänersborg (MUV)
Gitte Marcusson, 070 212 52 16
gitte.marcusson@kunskapsforbundet.se

Fordons- och transportprogrammet – MTU
Leif Andersson
leif.andersson@kunskapsforbundet.se

Humanistiska programmet
Björn Börjeson
bjorn.borjeson@kunskapsforbundet.se

Naturvetenskapsprogrammet
Mikael Svensson, 0521-72 20 44
mikael.svensson@kunskapsforbundet.se

Hanna Rödström, 0521-72 20 44
hanna.rodstrom@kunskapsforbundet.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Kristin Egestål
kristin.egestal@kunskapsforbundet.se

Teknikprogrammet
Jan Möller
jan.moller@kunskapsforbundet.se

Vård- och omsorgsprogrammet
Nina Krave
nina.krave@kunskapsforbundet.se