Skuggning

Är du nyfiken på någon av våra utbildningar? Då kan du skugga en elev och få en bättre inblick i hur det är att studera hos oss.

Skuggning innebär att du som elev på grundskolan får komma till oss på gymnasiet för att hälsa på, och vara med på undervisningen under en dag. Du får en personlig guide, och vi kommer att göra vad vi kan för att du skall få en liten inblick i hur det är att vara student hos oss.

Vi erbjuder skuggning under vecka 46, 47 och 4.

Om du är intresserad av att besöka oss, ta då kontakt med de personer som är ansvariga för det program du vill besöka.

Barn- och fritidsprogrammet
Elisabeth Malm, 0521-72 18 49
elisabeth.malm@kunskapsforbundet.se

Ekonomiprogrammet
Lars Larsson, 0521-72 18 60
lars.larsson@kunskapsforbundet.se

El- och energiprogrammet
Robin Andersson, 0521-72 18 58
robin.andersson@kunskapsforbundet.se

Estetiska programmet: Musik
Johannes Tärk
johannes.tark@kunskapsforbundet.se

Anna Sandström
anna.sandstrom@kunskapsforbundet.se

Estetiska programmet: Musikerutbildning Vänersborg (MUV)
Gitte Marcusson, 070-212 52 16
gitte.marcusson@kunskapsforbundet.se

Fordons- och transportprogrammet – MTU
Kim Hujanen, 0723-29 99 54
kim.hujanen@kunskapsforbundet.se

Humanistiska programmet
Björn Börjeson, 0521-72 18 38
bjorn.borjeson@kunskapsforbundet.se

Naturvetenskapsprogrammet
Mikael Svensson, 0521-72 20 44
mikael.svensson@kunskapsforbundet.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Kristin Egestål, 0521-72 18 56
kristin.egestal@kunskapsforbundet.se

Teknikprogrammet
Gustav Fasth, 0521-72 20 13
gustav.fasth@kunskapsforbundet.se

Vård- och omsorgsprogrammet
Nina Krave, 0521-72 20 61
nina.krave@kunskapsforbundet.se