Skuggning

Är du nyfiken på någon av våra utbildningar? Då kan du skugga en elev och få en bättre inblick i hur det är att studera hos oss.

Skuggning innebär att du som elev på grundskolan får komma till oss på gymnasiet för att hälsa på och vara med på undervisningen under delar av en dag. Vi kommer att göra vad vi kan för att du ska få en liten inblick i hur det är att vara elev hos oss.

På grund av rådande situation måste vi skjuta fram möjligheten att skugga.

Vi återkommer med ny information så snart vi kan. Vi längtar efter att få träffa er och ser fram emot att få visa upp våra lokaler!

Barn- och fritidsprogrammet
Elisabeth Malm
elisabeth.malm@kunskapsforbundet.se

Ekonomiprogrammet
Staffan Aronsson
staffan.arsonsson@kunskapsforbundet.se

El- och energiprogrammet
Andreas Nordberg
andreas.nordberg@kunskapsforbundet.se

Estetiska programmet: Musik
Johannes Tärk
johannes.tark@kunskapsforbundet.se

Estetiska programmet: Musikerutbildning Vänersborg (MUV)
Gitte Marcusson
gitte.marcusson@kunskapsforbundet.se

Fordons- och transportprogrammet – MTU
Kim Hujanen
kim.hujanen@kunskapsforbundet.se

Naturvetenskapsprogrammet
Mikael Svensson
mikael.svensson@kunskapsforbundet.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Sandra Linderoth
sandra.linderoth@kunskapsforbundet.se

Teknikprogrammet
Fabian Asklund
fabian.asklund@kunskapsforbundet.se

Vård- och omsorgsprogrammet
Carina Storm
carina.storm@kunskapsforbundet.se

Birger Sjöberggymnasiets entré