Skuggning

Du är alltid välkommen att komma och skugga en elev här hos oss.

Skuggning innebär att du som elev på grundskolan får komma till oss på gymnasiet för att hälsa på, och vara med på undervisningen under en dag. Du får en personlig guide, och vi kommer att göra vad vi kan för att du skall få en liten inblick i hur det är att vara student hos oss.

Om du är intresserad av att besöka oss, ta kontakt med din studie- och yrkesvägledare som i sin tur kontaktar ansvarig för det program du vill besöka.

Vi erbjuder skuggning mellan v.43 och v.5

Naturvetenskapsprogrammet
Maida Idrizovic
maida.idrizovic@kunskapsforbundet.se 

Industriteknisk utbildning (ITU)
Anders Ivarsson Sörensen
anders.ivarssonsorensen@kunskapsforbundet.se

Teknikprogrammet
Denis Custovic
denis.custovic@kunskapsforbundet.se

Vård- och omsorgsprogrammet
Ulf Lidin
ulf.lidin@kunskapsforbundet.se

VVS- och fastighetsprogrammet
Anders Albo
anders.albo@kunskapsforbundet.se

Gymnasial lärlingsutbildning
Anna Lorentzon
anna.lorentzon@kunskapsforbundet.se

Emil Larsson
emil.larsson@kunskapsforbundet.se