Skuggning

Välkommen att komma och skugga en elev här hos oss.

Skuggning innebär att du som elev på grundskolan får komma till oss på gymnasiet för att hälsa på, och vara med på undervisningen under en dag, eller del av dag. Vi kommer att göra vad vi kan för att du ska få en liten inblick i hur det är att vara elev på Nils Ericsonsgymnasiet.

Om du är intresserad av att besöka oss, ta kontakt med din studie- och yrkesvägledare som i sin tur kontaktar ansvarig för det program du vill besöka.

På grund av rådande situation måste vi skjuta fram möjligheten att skugga.

Vi återkommer med ny information så snart vi kan. Vi längtar efter att få träffa er och ser fram emot att få visa upp våra lokaler!

*Kontakta programmet du är intresserad av här nedan för detaljer – vissa skillnader mellan programmen förekommer.

Välkommen!


Naturvetenskapsprogrammet
Jan Faxer
jan.faxer@kunskapsforbundet.se

Industriteknisk utbildning (ITU)
Anders Ivarsson Sörensen
anders.ivarssonsorensen@kunskapsforbundet.se

Teknikprogrammet
Denis Custovic
denis.custovic@kunskapsforbundet.se

Vård- och omsorgsprogrammet
Ulf Lidin
ulf.lidin@kunskapsforbundet.se

VVS- och fastighetsprogrammet
Anders Albo
anders.albo@kunskapsforbundet.se

Gymnasial lärlingsutbildning
Anna Lorentzon
anna.lorentzon@kunskapsforbundet.se

Emil Larsson
emil.larsson@kunskapsforbundet.se

Nils Ericsonsgymnasiet